Барбарис Тунберга Атропурпуреа або чого не вистачає для ефектного ландшафтного дизайну?
В кінці ХХ століття серед садівників почався справжній «барбарисовий бум». Красиві декоративні чагарники з'являлися в саду з блискавичною швидкістю, а селекціонери виводили все нові і нові види цієї декоративної рослини. Одним з перших з'явився барбарис Тунберга «Атропурпуреа».

Це невеликий декоративний колючий чагарник з красивим листям різних відтінків від бордового до коричневого. Висота куща до 1,5 метра. Форма крони - куполоподібна. Цвіте цей сорт жовтими квітами з червоними підпалинами зовні. Квіти поодинокі або в пучках. Цвіте на початку червня близько 12 днів. Ягоди у барбарису червоні

Яскравий чагарник нагадує про себе вже в травні. Молоді пагони в цей час мають ще м'які шипи яскраво-рожевого кольору. А старі гілочки покриваються бордовими листочками. Спокійно пройти повз таке диво просто неможливо. Але навіть не за це він полюбився садівникам, причина - невибагливість. Кущ добре переносить холод, стійкий до хвороб і грибків. Він може рости практично на будь-якому грунті і в будь-якому місці. Щоправда, барбарис любить сонячне світло, і хоча може рости і в тіні, але значно втрачає свої декоративні властивості.

Полюбився барбарис Тунберга і ландшафтним дизайнерам. Оригінальний чагарник легко піддається будь-якому обрізанню, тому його часто висаджують в змішаних живоплотах або садять у квітник. Темно-червоний кущ буде чудовим фоном для інших яскравих квітів на клумбах.

Як доглядати за барбарисом?

Як вже згадувалося, краще висаджувати кущі на сонці, тоді їх листя буде мати більш інтенсивне забарвлення. По можливості необхідно захистити рослини від протягів. Хоча вони і досить морозостійкі. перепади температур можуть погано позначитися на їхньому стані.

Барбарис росте на будь-яких грунтах, але найбільше любить слабокислі та лужні. Він негативно реагує на велику кількість вологи, так що краще не перестаратися з поливом.

Основний догляд за кущем полягає в підгодівлі мінеральними і органічними добривами, а також щорічній санітарній обрізці. Вкривати на зиму варто тільки молоді, нещодавно висаджені рослини.

Де купити саджанці барбарис Тунберга «Атропурпуреа»?

Свої послуги надає український розплідник «Валентин і Наталя». Підприємство пропонує величезну кількість сортів барбарису Тунберга, серед них: Атропурпурея, Атропурпурея Нана, Голден Ринг, Еректа, Харлекен, Старбурст, Марія та інші.

Розплідник гарантує приживлюваність кожного купленого саджанця. Доставка замовлення здійснюється по всій території України. Щоб отримати консультацію спеціаліста з розплідника, телефонуйте за контактними номерами телефонів.